תפריט נגישות

סרן מאיר אליהו פלש ז"ל

מאיר פלש
בן 27 בנפלו
בן מרים ויצחק
נולד בניר עציון
בי"ב באב תשכ"ב, 12/8/1962
התגייס ב-אוקטובר 1980
שרת בחיל המודיעין
יחידה: 8153
נפל בעת שירותו
בד' באלול תשמ"ט, 4/9/1989
מקום קבורה: מושב נחלים
הותיר: רעיה, שני בנים, הורים, אחות - שלומית ושלושה אחים - יוסף, יואב ואבנר

קורות חיים

בן מרים ויצחק. נולד ביום י"ב באב תשכ"ב (12.8.1962) במושב השיתופי הדתי ניר עציון, שם גדל והתחנך בגן-הילדים ובבית-הספר היסודי הממלכתי-דתי. בשנת 1970 העתיקה המשפחה את מגוריה למושב נחלים ומאיר סיים שם את לימודיו בחטיבת-הביניים של ישיבת 'בני עקיבא'. הוא המשיך את לימודיו בישיבה התיכונית בכפר הרא"ה. היה נער בעל תחומי התעניינות עשירים ומגוונים וביניהם יהדות, פילוסופיה יהודית, מתמטיקה, פיסיקה ומוזיקה.

הוא גויס לצה"ל בחודש אוקטובר 1980 והתקבל ללימודים בעתודה האקדמית. במסגרת זו למד אלקטרואופטיקה במכון 'לב', בית-הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים. לאחר שסיים את לימודיו לתואר מהנדס אלקטרואופטיקה בשנת 1984, נשלח לקורס קצינים והוצב לשרת בחיל המודיעין. באותה שנה נשא לאישה את רות והקים את ביתו. לבני הזוג נולדו שני בנים - אלחנן ונריה. מאיר סיים את שירות החובה ביולי 1987 והחל שירותו בצבע הקבע.

בשנת 1988 חלה מאיר וביום ד' באלול תשמ"ט (4.9.1989) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין במושב נחלים. הותיר אחריו רעיה, שני בנים, הורים, אחות - שלומית ושלושה אחים - יוסף, יואב ואבנר, שאחד מהם, יוסף, נפטר גם הוא בעת שירותו, שנתיים לאחר-מכן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה על שירותו של מאיר כקצין-אקדמאי בתחומי הפיסיקה והמחשבים: "בשירותו השאיר רושם עמוק על כל אלה שעבדו עימו... חבריו לצוות זוכרים בגעגועים ובהערכה רבה את אישיותו המיוחדת את אופיו הנעים והחברי, כמו גם את כישוריו המקצועיים ורמתו האינטלקטואלית הגבוהה". ועוד הוסיף המפקד: "מאיר היה אדם בעל עולם רוחני עשיר, בעל אמונה עזה והזדהות עמוקה עם העם והארץ. היתה בו אהבה למופשט ולרוחני, לפיסיקה ולמוזיקה. אנשי המקצוע העושים שימוש בעבודתו חוזרים ומביעים התפעלות מהרמה המקצועית ומעומק המחשבה העומדים מאחורי הדברים".

המשפחה הוציאה לאור ספר להנצחת זכרו. הוריו הנציחו את זכרו וזכר אחיו יוסף בהקמת ספריה ציבורית במושב נחלים הנושאת את שמם.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה