תפריט נגישות

סרן יוסף-צבי יעקבס ז"ל

יוסף-צבי יעקבס
בן 26 בנפלו
בן רות ואלחנן
נולד בקיבוץ בארות יצחק
בכ"ד בטבת תש"ז, 16/1/1947
התגורר בבארות יצחק
התגייס ב-21.11.1965
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 217 , גד' 113
נפל בקרב
בכ"ג בתשרי תשל"ד, 19/10/1973
במלחמת יום הכיפורים
מקום נפילה: דאר סואר
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ה, חלקה: 1, שורה: 02, קבר: 06.
הותיר: אישה, בן ובת, אב, אם, אח ואחות

קורות חיים

יוסף- צבי בן רות ואלחנן, נולד בקיבוץ בארות יצחק בנגב, ביום כ"ד בטבת תש"ז (16.1.1947). התחנך ברוח המסורת במוסדות החינוך בקיבוצו ובקבוצת יבנה. בעל השכלה תיכונית. חבר תנועת "בני-עקיבא". נטה למקצועות טכנים ולחשמל. עבר אחרי נשואיו לחיפה התפרנס מחשמלאות והתקין תאורה בישובי הספר. היה נמרץ, כן בהליכותיו ומסור למשפחתו.

התגייס בנובמבר 1965. בשנת 1968 נשא לאישה את חברתו נורית ומאז ומתמיד היה בן מסור להוריו ורחש להם כבוד רב, היה בעל נאמן לאשתו ואב אוהב לבנו ברק ולבתו רחל. השתתף במלחמת ששת-הימים, במלחמת ההתשה ובמלחמת יום-הכיפורים. נפצע בשתי המלחמות הראשונות.

כשפרצה מלחמת יום הכיפורים גוייס ונשלח לחזית בסיני. והשתתף שם בקרבות הבלימה והפריצה נגד המצרים. ביום כ"ג בתשרי תשל"ד (19.10.1973), בקרב שהתחולל בגדה המערבית של תעלת סואץ, נפגע צבי מצרור של נשק קל ונהרג במקום. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין בהר-הרצל. השאיר אחריו אישה, בן ובת, אב, אם, אח ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סרן. בן 27 בנפלו.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "מראשית המלחמה נתגלה יוסף-צבי ז"ל באומץ לבו, בתושייתו ובדבקות במשימה. הוא ניכר בדאגתו לחייליו ומבסירותו להם. כל פגישה עמו השרתה עליצות ואופטימיות על כל הסובבים אותו. כולנו הערכנו את יכולתו כקצין מצטיין ונפילתו בראש חייליו היא אבדה כבדה ליחידתנו".

הוריו תרמו לזכרו ספר-תורה לבית-הכנסת בבארות יצחק.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה